تاکسی های پرنده بزودی بکار گرفته خواهد شد

تاکسی های پرنده بزودی بکار گرفته خواهد شد

شرکت اوبر به تازگی کانسپت خودرویی الکتریکی شبیه پهپاد را معرفی کرده که قرار است به عنوان اولین تاکسی هوایی به کار گرفته شود. طراحی این کانسپت به گونه ای است که شبیه چیزی بین یک پهپاد بزرگ و هلیکوپتر کوچک است و این شرکت مدعی است که قابلیت “کنترل از طریق ذهن” را نیز دارد.

این پرنده به کمک چهار موتور که بصورت جفتی هم جهت هستند بوسیله موتور الکتریکی خود بصورت عمودی از جا بلند میشود و تا ارتفاع 600 متری اوج میگیرد. به دلیل استفاده از چند ملخ به جای یک ملخ بزرگ، سروصدای کمتری ایجاد میکند و بازدهی بیشتری نیز دارد. همچنین به دلیل استفاده از سیستم جمع شوندگی ملخ ها ایمنی آن نیز افزایش پیدا کرده است.


با رسیدن به ارتفاع مناسب، روی موتور ثابت روی دم آن سوییچ کرده و ملخ های جانبی کوچک به کمک سیستم جمع شوندگی در داخل محفظه خود قرار میگیرند. از طرفی جمع شوندگی ملخ ها سبب کاهش نیروی درگ هوا و افزایش آیرودینامیکی آن خواهد شد. سرعت حرکت این پرنده تا 320 کیلومتر بر ساعت میرسد و هر 100 کیلومتر یکبار شارژ کامل نیاز دارد. شرکت اوبر امیدوار است شارژ کامل این پرنده را به 15 دقیقه برساند.

در ابتدای فعالیت های این تاکسی هوایی، شرکت اوبر تصمیم دارد ازطریق ایجاد ایستگاه های هوایی و خطوط هوایی مخصوص اقدام به جابه جایی مسافران کند همچنین کنترل آن در اوابل کار به عهده خلبان ها است و پس از مدتی بصورت اتوپایلوت خواهد بود. مسافران با استفاده از همان اپلیکیشن اوبر اقدام به درخواست تاکسی کرده که آنها را قادر میسازد ادامه سفر خود را با رسیدن به اولین ایستگاه هوایی ادامه دهند.

شرکت اوبر پیش بینی میکند تا سال 2023 اولین ایستگاه سفر شهری هوایی خود را در لس آنجلس و دالاس راه اندازی کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =