3 مزیت بزرگ خودروهای الکتریکی

3 مزیت بزرگ خودروهای الکتریکی

خودروهای الکتریکی در حال گسترش هستند و در حال کنار زدن خودروهای احتراقی می باشند. اما سوال اساسی اینجاست که خودروهای الکتریکی چه مزیتی نسبت به خودروهای احتراق داخلی دارند که باعث شود مصرف کنندگان به خرید این نوع خودروها روی بیاورند. در این مطلب به 3 مزیت بزرگ خودروهای الکتریکی در مقابل احتراقی می پردازیم:

1. شتاب بیشتر

اصلی ترین و اولین مزیت خودروهای الکتریکی ایجاد شدن بیشترین گشتاور در کمترین دور است. بدین معنی که به دلیل نداشتن سیستم انتقال قدرت در خودروهای الکتریکی و گیربکس تک سرعته به جای سیستم انتقال قدرت پیچیده در خودروهای احتراق داخلی، این نوع از خودروها حداکثر نیرو را در دور پایین میتوانند داشته باشند . همچنین دارای وزن کمتر،کنترل بهتر و بدون هدر رفت شتاب هنگام تعویض دنده خواهند بود.

2. هزینه های جانبی کمتر

حرکت رو به جلوی خودروهای الکتریکی قابلیت این را دارد که باتری های خودش را شارژ کند و درصدی از انرژی مصرفی خود را بازیابی کند. همچنین کاهش سرعت در خودروهای الکتریکی با کاهش سرعت موتور رابطه مستقیم دارد و کمتر از سیستم ترمز و لنت ها استفاده میشود که این امر در کاهش سطح لنت ها و کاهش هزینه ها بسیار موثر است.

3. وزن یکنواخت و فضای بیشتر

یکی از مهمترین مزایای خودروهای الکتریکی نداشتن باک و در عوض داشتن بسته های باتری است. بسته های باتری خودرو قابلیت این را دارند که به اشکال مختلف روی خودرو نصب شوند.شکل ها ممکن است به صورت تخت و همسطح زمین نصب شوند و این امر سبب میشود که وزن خودرو یکنواخت شود و خطر واژگونی خودرو کاهش یابد و فضای بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. همچنین بر خلاف خودروهای احتراق داخلی، در سرازیری ها و سربالایی ها سوخت در یک نقطه جمع نمیشود و احتیاج به پمپ سوخت نخواهد بود. نتیجه اینکه با وجود سنگین بودن باتری ها این قابلیت وجود دارد که آنها را با اشکال مختلف روی خودرو سوار کنیم.

در ویدیوی زیر میتوانید بیشتر در مورد مزیت های خودروهای الکتریکی آشنا شوید:


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پنج =