هوش مصنوعی ای که قادر است سرانجام رابطه زوجین را پیش بینی کند

مجادله بین همسران غیر طبیعی نیست اما زوجین تلاش میکنند تا جایی که ممکن است از این اتفاق جلوگیری کنند.دوری کردن از بحث و مشاجره در زندگی زناشویی و یا پیش بینی آینده ی یک رابطه و ازدواج میتواند از این پس از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه که براساس هوش مصنوعی ساخته شده است امکان پذیر شود.

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا (USC) سیستمی را براساس هوش مصنوعی توسعه داده اند که میتواند برپایه الگوهای رفتاری و زبانی، جهت گیری رفتار زوجین به سمت درگیری را پیش بینی کند. پژوهشگران توانستند رفتار 34 زوج را از طریق یک تلفن و ساعت هوشمندی که این اپلیکیشن روی آنها نصب بود بررسی کردند. آنها  به کمک الگوریتم هوش مصنوعی توانستند الگوهای رفتاری از طریق افزایش ضربان قلب و میزان دمای سطح پوست که رابطه مستقیمی با میل به درگیری دارد را ثبت کنند. آنها متوجه شدند که استفاده مکرر زوجین از برخی کلمات مثل “تو” ، “هرگز” و “همیشه” احتمال درگیری و جدایی را بالا میبرد.

در طی این دوره این الگوریتم توانست از طریق ساعت هوشمند با اندازه گیری ضربان قلب و میزان گرمای بدن و تلفن هوشمند با بررسی مکالمات زوجین میل به درگیری آنها را با دقت 79.9 درصد پیش بینی کند که دقت این آزمایش بدون ضبط مکالمات به 62.3 درصد کاهش یافت.

این پژوهشگران قصد دارند در قدم بعدی با توسعه این الگوریتم وقوع درگیری را با ارسال هشدارها و پیام هایی یا مضمون داشتن آرامش بیشتر و ارائه راهکار به منظور صمیمیت بیشتر، پیشگیری کنند.

پی نوشت: این سایت هم از طریق پرسیدن پنج سوال به کمک هوش مصنوعی سرانجام رابطه زوجین را پیش بینی میکند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =