تکنولوژی هایی که تا 25 سال آینده با آنها روبرو میشویم

تکنولوژی هایی که تا 25 سال آینده با آنها روبرو میشویم

پیشرفت فناوری با شتاب مثبتی در حال افزایش است. تکنولوژی هایی که تا سه سال پیش فناوری پیشرفته ای محسوب می شدند امروز بسیار قدیمی و از مد افتاده اند. با این اوصاف تا بیست سال آینده پیشرفته ترین تکنولوژی امروز میتواند وارد موزه شود. امروز مطمئنیم که تا سال 2040 خودروهای خودران بطور گسترده استفاده خواهد شد و در آن سالها اگر کسی بصورت غیر خودکار رانندگی کند ممکن است فردی دیوانه شناخته شود و کاری خطرناک از جانب او قلمداد شود. در این مطلب قصد داریم به مرور فناوری هایی که تا 25 سال آینده با آنها مواجه میشویم بپردازیم:

مه سودمند (Utility fog)

ربات های کوچکی هستند که میتوانند جایگزین سازه های فیزیکی شوند و قابلیت تغییر شکل خودکار دارند و یکی از بزرگترین اهداف دانشمندان در زمینه نانوتکنولوژی می باشند.

لنزهای هوشمند

این لنزها با کنترل فشار خون از طریق رگ های چشم و سطح گلوکز و سپس ارسال این اطلاعات به پزشک سبب بهبود کیفیت زندگی افراد خواهند شد. همچنین این لنزها سبب دید بهتری در شب میشود و با داشتن قابلیت فوکوس اتوماتیک برای افراد سالمند باعث دید بهتری نسبت به اشیای دور و یا نزدیک خواهد شد.

شارژ بیسیم

استفاده از امواج الکتریکی بصورت بیسیم چیزی است که اولین بار توسط نیکولا تسلا در قرن گذشته صحبت شد و اکنون رنگ واقعیت به خود گرفته است. بطوریکه استفاده از این نوع تکنولوژی در گوشی های هوشمند روز به روز گسترده تر میشود. این تکنولوژی در آینده نزدیک میتواند توسعه یابد و میتوان از آن به منظور شارژ خودروهای الکتریکی، ربات ها و سایر وسایل الکتریکی استفاده کرد.

ماتریکس

بسیاری از افراد بر این باورند که همه ما در یک دنیای مجازی یا بطور دقیق تر دنیای ماتریکسی زندگی میکنیم. در آینده ای نزدیک این امکان وجود دارد که مانند فیلم ماتریکس و به کمک نانوتکنولوژی بتوان با استفاده از چیپ های کوچکی در یک دنیای ساختگی و دلخواه زندگی کرد.

ربات های خانه دار

متخصصان بر این باورند که تا سال 2030 رباتهایی توسعه خواهد یافت که میتوانند کارهای خانه را انجام دهند و وعده های غذایی را آماده کنند.

اتومبیل های خودران

اگرچه هنوز نمیتوان از خودروهای پرنده مانند فیلم های علمی تخیلی استفاده کرد اما تا 25 سال آینده استفاده از خودروهای خودران بسیار فراگیر خواهد شد. تکنولوژی “اینترنت اشیا” نیز به عنوان بخشی از از تکنولوژی خودروهای خودران میتواند رانندگی ارزان و ایمنی را فقط با چند کلیک فراهم کند.


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =