موتور سیکلت الکتریکی یوهامر J1 با طراحی خاص

موتور سیکلت الکتریکی یوهامر J1 با طراحی خاص

موتور سیکلت های الکتریکی در آینده ای نه چندان دور جای خود را به موتور سیکلت های با سوخت فسیلی خواهند داد. به همین دلیل شرکت های بزرگ تولید کننده موتور سیکلت مانند هوندا و یاماها از قافله جا نمانده اند و خط تولید ساخت موتورسیکلت های الکتریکی را راه اندازی کرده اند. در این میان یک شرکت اتریشی به نام یوهامر نیز با ارائه محصولی به نام J1 با طرحی پیشرو به جمع این تولید کنندگان پیوسته است.

این موتور سیکلت الکتریکی با داشتن موتور الکتریکی 11 کیلوواتی در چرخ عقب بصورت تک سرعته حرکت میکند و حداکثر قدرت آن به 16 کیلووات نیز میرسد. بسته های باتری لیتیوم یونی این موتور سیکلت که با هوا خنک میشود درون محفظه ای از جنس پروپروپلین به ضخامت 7 میلی متر قرار گرفته است که توسط شرکتی ایتالیایی که متخصص ساخت قطعات پلاستیکی برای مبلمان و دکوراسیون می باشد ساخته شده است.خطوط راه راه روی بدنه آن یادآور هواپیمای Junkers Ju.52 در جنگ جهانی دوم است.

این موتورسیکلت در دو مدل به فروش می رسد. مدل J1.150 با برد 150 کیلومتر و زمان شارژ 2 ساعت و 20 دقیقه با بسته باتری 8.3kWh و همچنین مدل J1.200 با برد 200 کیلومتر و باتری 12.7kWh میتواند تا سه ساعت و سی دقیقه شارژ شود. با استفاده از کابل و منبع تغذیه در جایگاه مخصوص شارژ این زمان تا هشتاد دقیقه کاهش می یابد.

هر دو مدل J1  دارای بیشینه سرعت 120 کیلومتر بر ساعت می باشند و وزن J1.150 حدود 159 کیلوگرم و وزن J1.200 حدود 178 کیوگرم می باشد. شاسی هردو نیز از آلومینیوم ساخته شده است. ترمزها از نوع دیسکی هیدرولیکی و با دیسک ترمز 300 میلی متری می باشند. همچنین از سیستم احیا کننده ترمز برای شارژ باتری ها بهره می برند.

J1 دارای دو موقعیت رکاب می باشد که موقعیت عقب برای حالت عادی و موقعیت جلو برای حالت کلاسیک که پاها رو به جلو قرار میگیرد است. این موتور سیکلت الکتریکی بدون سوییچ و بصورت ریموت روشن میشود و در پنج رنگ نقره ای، سفید، آبی، زرد، سبز و رنگ سفارشی با پرداخت مبلغی بیشتر به فروش می رسد.

قیمت یوهامر J1.150 حدود 22900 یورو و J1.200 حدود 24900 یورو در نظر گرفته شده است.

عکس های بیشتر

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 18 =