استفاده از واقعیت مجازی برای بهبود عملکرد اسکلت های پوشیدنی

محققان ITESM نوعی اسکلت پوشیدنی را توسعه دادند که میتواند با استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی واقعیت مجازی عملکرد خود را بهبود ببخشد.

اسکلت های پوشیدنی نوعی سازه مکانیکی هستند که بصورت خارجی روی بدن نصب میشود و برای بهبود عملکرد حرکتی افراد استفاده میشود. اسکلت های پوشیدنی (اسکلت های خارجی) افراد را در مقابل جراحت محافظت کرده و باعث افزایش قدرت فیزیکی بدن در بلند کردن اجسام بسیار سنگین و پرش های بلند میشود. همچنین از این دستگاه ها به منظور کمک به افراد معلول برای حرکت، از طریق ارتباط دستگاه با مغز نیز استفاده میشود.

این دستگاه میتواند حرکت را بوسیله دریافت و پردازش امواج الکترومیوگرافیک ارسالی از ماهیچه ها که در مغز بصورت امواج الکتروسفالوگرافیک جذب میشود، از طریق هدست واقعیت مجازی ایجاد کند. این پالس های الکتریکی وارد یک میکروپروسسور شده و در آنجا با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی تبدیل به دستورات حرکتی دستگاه میشود.

exoskeletonf

این اسکلت پوشیدنی علاوه بر کمک به افراد معلول برای حرکت بدون کمک گرفتن سبب میشود که بتوان با هدست واقعیت مجازی، قسمت هایی از بدن را که دچار آسیب شده اند تمرین داد. این اسکلت پوشیدنی از جنس آلومینیوم و فیبر کربن ساخته شده و برای تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی از موتورهای DC بهره می گیرد. همچنین با استفاده از سنسورهای شتاب سنج میتوان موقعیت هر میله رابط را برای استفاده بهینه الگوریتم هوش مصنوعی به منظور حرکت و عملکرد بهتر هر موتور پیدا کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =