تکنولوژی واقعیت مجازی در صنعت بازی و تعاملات اجتماعی

تکنولوژی واقعیت مجازی در صنعت بازی و تعاملات اجتماعی

اگر تنها یک گروه از افراد مشتاق تکنولوژی واقعیت مجازی باشند، آن گروه کاربران بازیهای ویدیویی هستند. در طی بیش از دو یا سه سال گذشته تصاویر بسیاری از نوجوانانی که ملبس به هدست های واقعیت مجازی هستند و غرق در بازی های کامپیوتری دیده شده است زیرا این تکنولوژی در صنعت بازی های رایانه ای سبب میشود که کاربران خود را جای قهرمان بازی فرض کنند.

بازی های ویدیویی چند نفره روز به روز بیشتر شبیه شبکه های اجتماعی میشوند. با گسترش اینترنت پر سرعت، معاشرت های اینترنتی در قالب بازی های کامپیوتری بصورت اسپلیت اسکرین یا کو اوپس یا با افرادی در یک نقطه ی دیگر جهان افزایش یافته است. اکنون ظهور تکنولوژی واقعیت مجازی تعامل دیگری را در عرصه بازی های آنلاین بوجود آورده است.
بازی های ویدیویی مانند ماین کرافت، روبولوکس یا پوکمون گو در حال ایجاد سبک جدیدی از تجربه بازی های رایانه ای هستند که با طیف گسترده ای از فعالیت های اجتماعی همراه است و در بازی های کامپیوتری سنتی ارائه نشده است. تکنولوژی واقعیت مجازی میتواند مفاهیم جدیدی را وارد صنعت بازی های کامپیوتری کند.همچنین میتواند ارتباط خود با کاربرانی که کمتر به بازی های ویدیویی علاقه مندند و بیشتر خواهان بازی از منظر اول شخص و خود محور هستند گسترده ترکند.

aybihfku1cyj2qlsakkn

استفاده از هدست واقعیت مجازی در انجام بازی

در آینده نه چندان دور با گسترش تکنولوژی واقعیت مجازی و اینترنت در سطح جهان، اشتراک گذاری عکس و کلیپ ها بصورت 360 درجه خواهد بود و میتوان رویدادهای جهان را در هر لحظه بصورت پانوراما و زنده مشاهده کرد. افراد رویدادهای شخصی زندگی خود از تولد بچه تا مراسم ازدواج را به صورت واقعیت مجازی ضبط میکنند و به اشتراک میگذارند و شما تصور خواهید کرد که در آن رویداد حضور دارید و دوستان خود را در کنار خود حس خواهید کرد.

در عرصه رسانه و صنایع سرگرمی، حضور در رویدادهای جهانی بصورت لحظه ای خواهد شد بطوریکه میتوان از منزل در یک کنسرت، جشن،همایش و تئاتر حضور پیدا کرد. این بدین معنی است که هر زن یا مردی میتواند در جایی حضور داشته باشد که قبلا نبوده است. چنین قابلیتی هم اکنون توسط شرکت space vr در حال انجام است که میتوانید از منزل تجربه حضور در فضا و مسافرت های فضایی را داشته باشید.

با ظهور تکنولوژی واقعیت مجازی شرکت های بسیاری با سرعت زیاد در جهت استفاده از این نوع تکنولوژی به ویژه در تعاملات اجتماعی و سرگرمی هستند با این حال واقعیت مجازی هرگز جای حضور واقعی را نمیگیرد اما تجربه اجتماعی بسیار خوبی را ارائه میکند که قبلا وجود نداشته است.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شانزده =