معرفی 11 اپلیکیشن مهندسی برای گوشی های هوشمند

معرفی 11 اپلیکیشن مهندسی برای گوشی های هوشمند

اپلیکیشن های در حوزه مهندسی هرروز در حال رشد هستند.  این اپلیکیشن ها به مهندسان کمک میکند که مدلهای سه بعدی یا شبیه سازی های خود را در هر زمان همراه داشته باشند. همچنین میتوانند محاسبات مهندسی را به سرعت انجام دهند. در ادامه به معرفی این اپلیکیشن ها می پردازیم.

Wolfram|Alpha

Wolfram وبسایت پرطرفداری است که برای محاسبات ریاضی بسیار مناسب است. همچنین میتوان تبدیل واحد متریک به واحدهای انگلیسی و بلعکس را انجام داد. حل معادلات دیفرانسیل و انتگرالی و همچنین رسم توابع ریاضی از دیگر امکانات این سایت است.اپلیکیشن موبایل این سایت هم برای اندروید و آی او اس موجود است. این اپلیکیشن برای مهندسانی که نیاز به حال سریع مسائل ریاضی دارند بسیار مفید است.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

 

iEngineer

اگر شما به یک دیتابیس از انواع پیچ نیاز دارید iEngineer پاسخ شماست. این اپلیکیشن دارای لیست جامعی از پیچ های اینچی و متریک است که شامل ابعاد و اندازه ها، شکل کلگی ، گریدها و گام های مختلف است. این اپلیکیشن برای پیچ های اینچی دارای 93 نوع پیچ مختلف از 0 تا 4 اینچ شامل گریدها و استانداردهای SAE  و  ASTM و برای پیچ های متریک شامل 200 نوع پیچ از M1 تا M100 می باشد که شامل استانداردهای ISO, DIN, BS و ANSI است. این اپلیکیشن همچنین میتواند بزرگترین و کوچکترین قطر پیچ را براساس حداکثر تنش وارده یا مقدار تنش تسلیم، مشخص کند. حداکثر گشتاور مجاز به پیچ نیز از دیگر امکانات این اپلیکیشن است.

دانلود برای ios

 

 HVAC Toolkit

جعبه ابزار شرکت Carmel Software  همه ابزارهای موردنیاز برای طراحی سیستم های تهویه مطبوع را در اختیارتان قرار میدهد. این اپلیکیشن شامل جداول PT و جداول بخار است و این امکان را میدهد که نمودار فشار-دمای 75 نوع مبرد مختلف را در اختیار داشته باشید و ب دادن فشار دما به عنوان ورودی، چگالی، حجم و آنتالپی بخار و آب را محاسبه کرده و همچنین سایز داکت را براساس ورودی های مختلف محاسبه کنید. این اپلیکیشن برای مهندسین تاسیسات بسیار مفید است.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

 

iCircuit

iCircuit اپلیکیشنی است که میتواند شبیه سازی مدارهای آنالوگ و دیجیتال را بصورت پویا نمایش دهد. این اپ به مهندسین اجازه میدهد که مدارهای خود را قبل از ساخت شبیه سازی کرده و از عملکرد صحیح آن اطمینان یابند. این اپلیکیشن دارای المان هایی مثل ژنراتور سیگنال، منبع ولتاژ، منبع جریان، موتورهای DC  و LED  ها است و دارای اوسیلوسکوپ داخلی می باشد و میتواند آنتن های FM و AM  را شبیه سازی کند.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

 

Free Graphing Calculator

این اپلیکیشن میتواند نمودار توابع ریاضی را نمایش دهد. نمایش همزمان چهار تابع و نمایش توابع پارامتری و مطلق از دیگر امکانات این اپلیکیشن است. این اپ همچنین دارای تبدیل واحد داخلی و منبعی برای فرمول های ریاضی می باشد.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

 

Mechanical Engineering One Pro

این اپلیکیشن یک محاسبه گر فوق العاده در زمینه مکانیک می باشد که زمینه های مختلفی را از قبیل خزش، نیروهای گریز از مرکز، تلرانس ها، قدرت پمپ ها و سیلندرها در بر می گیرد.این اپ میتواند با گرفتن ورودی ها، این محاسبات را به سرعت انجام دهد.

دانلود برای اندروید

 

Fluid Mechanics Basics

این اپلیکیشن لیست بزرگی از قوانین، معادلات، جداول و خواص مواد را دارا است. مانند یک دانش نامه، ای اپ شامل تعاریف گسترده از واژه های مهندسی و جداولی است که بصورت مقادیر مختلف لیست بندی شده است. بطور مثال این لیست شامل قوانین پاسکال، عدد رینولدز، ویسکوزیته آب، عدد ماخ، جریان متلاطم و آرام، ضریب دراگ،  الاستیسیته سیالات و… است.

دانلود برای ios

 

Truss Me

اپلیکیشن Truss Me که توسط Scientific Monkey ساخته شده یک اپ جذاب برای ایجاد سازه های استاتیکی می باشد. هدف اصلی ساخت این اپ آموزش به دانشجویان برای ساخت سازه های خرپا است و میتوان با مشخص کردن محل نیرو، میزان تغییر طول ایجاد شده در سازه را پیدا کرده و همچنین با قرار دادن تکیه گاه های مختلف استحکام کششی سازه را قبل از شکست یافت.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

 

Simple Physics

این اپلیکیشن که بصورت بازی محور می باشد در واقع میتوان با آن سازه ها را بصورت بلوپرینت طراحی کرد و نیروهای فشاری و کششی دلخواه را روی سازه با تاچ کردن قرار داد و عکس العمل ها را یافت. در این اپلیکیشن مناطقی که با رنگ قرمز مشخص میشود دارای بیشترین تنش خواهد بود. همچنین میتوان به کمک این اپ تنش ها را بصورت انیمیشن مشاهده کرد.

دانلود برای ios

دانلود برای اندروید

Robots

اپلیکیشن Robots که مخصوص آیپد میشود توسط شرکت IEEE Spectrum ساخته شد است و این امکان را میدهد که به آخرین دستاورد ها و تکنولوژی های به کار رفته در ساخت ربات ها دسترسی داشته باشید. این اپ شامل 158 ربات مختلف از 19 کشو است و میتوان ربات ها را بصورت 360 درجه مشاهده کرد و قطعات بکار رفته در آن را با تپ کردن بررسی کرد. این اپلیکیشن همچنین دارای واژه نامه و اطلاعات مفید پیرامون ساخت و توسعه ربات ها می باشد.

دانلود برای ios

 

Pocket Slide Rule

آخرین اپلیکیشن در این مقاله اپی است که مربوط به در مهندسی در دوران قدیم می باشد. اپلیکیشن Pocket Slide Rule به مهندسان عصر جدید یاد میدهد تا چگونه از یک خط کش مهندسی استفاده کرده و محاسبات خود را انجام دهند. این اپلیکیشن بوسیله خط کش مجازی میتواند محاسباتی شامل ضرب، تقسیم، توان، توان سوم، لگاریتم و مثلثات را محاسبه کند.

دانلود برای ios

 

منبع: machinedesign

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =