آینده مهندسی مکانیک

آینده مهندسی مکانیک

براساس تحقیقاتی که  توسط انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) صورت گرفته نشان میدهد که عموما مهندسین مکانیک در مورد تواناییشان برای حل مسائل بزرگ جهانی نگران هستند. همچنین آنها بر این باورند که آنها نیازمند مهارت های بیشتری برای ماندن در فضاهای رقابتی هستند.
این پژوهش که به بررسی بیش از 1200 مهندس مکانیک دارای تجربه کاری دو سال پرداخته نشان میدهد که حدود نیمی از آنها در مورد قابلیت هایشان برای حل مسائل جهانی در 10 تا 20 سال آینده “بدبین” اند که از این میان کمتر از نیمی از آنها مطمئن نیستند و فقط حدود 3 درصد “خوشبین” اند.

این گزارش که با عنوان “مهندسی مکانیک:اکنون و آینده” منتشر شده همچنین نشان میدهد مهندسین مکانیک تازه کار و دانشجویان این رشته در دو دهه آینده نقش مهمی را در حل و فصل مشکلات جهانی خواهند داشت. اما به هر حال در بیست سال آینده مهندسی مکانیک نقش کمرنگ تری نسبت به مهندسین در رشته های انرژی، الکترونیک، نانو تکنولوژی، مدیریت آب، بایوتکنولوژی و کامپیوتر خواهد داشت.

نتایج ASME نشان میدهد با رشد جمعیت جهان و گذر از 7 میلیارد، نیاز انسان به مقابله با کمبود آب، بهداشت، غذا، انرژی و دارو بیش از پیش خواهد شد و مهندسین مکانیک برای ماندن در فضای رقابتی می بایست علاوه بر به روز کردن معلومات خود در رشته شان باید در حوزه های دیگر علوم مهندسی فعال باشند و دانش کافی داشته باشند.

شرکت کنندگان در این پژوهش بر این عقیده تاکید داشتند که مفاهیم و تکنولوژی های نو ظهور در مهندسی مکانیک از قبیل شبیه سازی های دینامیکی، مدلسازی های کامپیوتری و انیمیشن میتواند مهارت هایی باشد که طی دو دهه آینده کاربرد و پایداری بیشتری داشته باشد. با این وجود درصد بسیاری از شرکت کنندگان فقدان دانش در استفاده از این مهارت ها را بزرگترین معضل دانستند و معتقد بودند که دانششان در زمینه تکنولوژی های نوظهور مانند تجزیه تحلیل کدها یا طراحی های مبتنی بر ریاضیات محدود است.

افراد شرکت کننده در این پژوهش معتقدند که مهارت های ارتباطی مثل مهارت در تجارت، نویسندگی، سخنرانی و مصاحبه بیش از مهارت های مهندسی در آینده اهمیت دارد.
جان کوزوواتس سردبیر ASME.org معتقد است:”دانش تحلیل اقتصاد و همچنین یادگیری زبان ها و شناخت فرهنگ های گوناگون مهارت هایی هستند که لازمه موفقیت در بازارهای جهانی است.”

منبع: thomasnet

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =