ساخت ربات های غول پیکر مبارز توسط ناسا و مگابوتز

شرکتی به نام مگابوتز اخیرا ربات غول پیکر مبارزی به نام MK-II ساخته است که نسخه اولیه آن به طول 15 فوت ارتفاع و سرعت آن زیر سه مایل در ساعت می باشد و سلاحی که روی بازوی آن نصب شده توپ های پینت بال بزرگی است که میتواند با سرعت 120 مایل در ساعت شلیک کند.

سازندگان از چپ به راست:وارن ،کاوالکانتی،اورلین

ماه جولای آینده نسخه جدیدتری از MK-II  معرفی می شود که یک بازوی آن مجهز به دستکش بزرگ مشت زنی و بازوی دیگرش مجهز به اره برقی به طول 6 فوت خواهد بود که قرار است برای یک مبارزه تن به تن با یک ربات ژاپنی به طول 13 فوت آماده شود. برای آماده سازی این ربات و رقع خلا های تکنولوژیکی، شرکت مگابوتز از ناسا کمک گرفته است.
ماه گذشته ربات این شرکت با ربات غول پیکر ژاپنی بنام کوراتاس مبارزه کرد و به چالش کشیده شد و با موافقت ژاپن آنها دوباره برای مبارزه بعدی آماده میشوند. هم اکنون شرکت مگابوتز برای ارتقای ربات خود و همچنین افزودن قابلیت های جسورانه از طریق سایت کیک استارتر تقاضای کمک مالی 500.000 دلاری کرده تا با ساخت نسخه ی جدیدتر بتواند کوراتاس را شکست دهد. که تا این لحظه حدود 400.000 دلار جمع آوری شده است.

مت اورلین یکی از مهندسان و همپنین روسای این شرکت میگوید:

برای من مهم است که به جهان ثابت کنم ساخت ربات های غول پیکر مبارز یک تجارت پرسود خواهد یود. ما سال گذشته وقتمان را صرف این کردیم که این را به مردم ثابت کنیم. زمانیکه ما این مبارزه را انجام بدهیم و مردم این رویداد را مشاهده کنند و شگفتی آن را متوجه شوند آنگاه آن برای من رضایت بخش خواهد بود.

اما ربات مگابوتز دربرابر ربات ژاپنی دست خالی است و از لحاظ سلاح هیچگونه برتری ندارد و نیاز به ارتقایی قابل توجه دارد.
MK-II برای یک مبارزه تن به تن طراحی نشده و این شرکت امیدوار است به کمک ناسا بتواند آن را آماده کند.
ناسا قرار است به کمک تجربه خود کابین MK-II را ایمن سازی کند. کابینی که قرار است مت اورلین و همکارش کاوالکانتی در آنجا بنشینند و هدایت ربات و سلاح ها را بدست بگیرند. این ایمن سازی باید بصورتی باشد که در هنگام مبارزه نیروهای وارد شده از کورتاس ژاپنی باعث آسیب دیدن آن دو نشود.

کاوالکانتی در این باره میگوید:

ما در حال همکاری با ناسا هستیم تا بتوانیم نوعی تکنولوژی را پیاده سازی کنیم که باعث جذب شوک های وارد شده به ربات شود. ربات ما در اثر برخورد ربات حریف با سرعت 5 تا 10 مایل بر ساعت خواهد افتاد و این نیروی زیادی را به سرنشین وارد میکند و ناسا برای ایجاد مقاومت در برابر این نیرو هم اکنون محاسبات را برای آن به اتمام رسانده است.

میزان ارتقای ربات بستگی به میزان اعانه جمع آوری شده آنها در کیک استار دارد. اما آنچه که اهمیت دارد این است که آنها ساخت چنین رباتی را از فکر به عمل تبدیل کردند و امیدوارند در آینده بتوانند ادامه کارشان را در سیلیکون ولی انجام دهند.

منبع popsci

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =