ساخت ربات مادر توسط محققان

تا آنجایی که می دانیم ربات ها توسط انسان ساخته میشوند و متولد نمیشوند اما به تازگی دانشمندان دانشگاه کمبریج یک “ربات مادر” ساخته اند که نه تنها میتواند ربات های کوچکتری بسازد بلکه میتواند از بین آنها براساس نظریه تکامل ربات اصلح را برای بقا انتخاب کند و باقی روبات ها را دوباره بهبود ببخشد.

به دنیای تکامل ربات ها خوش آمدید
نتیجه کار  دانشمندان که در مجله PLOS One منتشر یافته نشان میدهد که محققین رباتی ساخته اند که قادر به طراحی رباتی دیگر با استفاده از بلوک ها و موتور است که توانایی حرکت نیز دارد. در ویدیوی زیر نوع عملکرد این ربات را ببینید:

ربات مادر میتواند 10 بچه تولید کند. و فرآیند کار این ربات بدین صورت است که وظیفه دارد سرعت ربات هایی که ساخته است را بیشتر کند و سریع ترین را انتخاب کند و هربار با تصحیح ربات های کند تر آنها را دوباره آزمایش کند و این تصحیح و بررسی تا جایی ادامه می یابد تا در نهایت سریع ترین ربات پیدا شود که میتواند تا دو برابر سرعت نسل اولیه خود را داشته باشد.

فومیا آیدا رییس تیم محققین  می گوید :”نظریه تکامل براساس تولید مثل ، ارزیابی و غیره است و ما در واقع میتوانیم روند بهبود و تنوع گونه ها را با این روش مشاهده کنیم.”

منبع +

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =